KONĚGRAFIKAZÁBAVABLOG & MEOSTATNÍ

Myslíš si,že právě tvůj kůň,nebo kůň o kterého se staráš je ten nej v České republice?
Tak právě pro tebe je tato soutěž jako ušitá na míru...
Více info jedině t a d y !

Omlouvám se za svou dočasnou nepřítomnost, kterou brzy napravím. Omlouvám se SB za své
neustále neobíhání! Nové články a soutěže již brzy!

Víkend 18.6. - 20.6. tu nebudu!!Omluvte (zase) mou nepřítomnost!!

Květen 2010

Slatiňanské pozastavení - drezura starokladrubských koní

23. května 2010 v 21:08 | CoWgirl |  Fotogalerie

©CoWgirl

Jak jste si mohli všimnout již v minulém článku, dnes dopoledne jsem zamířila na ,,Slatiňanské pozastavení". Všude bylo plno stánků s občerstvením, s talismany, s korálky, staročeské stánky, i stánky s kabelkami. Po celý den byl vstup do stájí hřebčína zdarma! Vevnitř jsem již několikrát byla, ale stále se je na co dívat. Například dneska tam bylo asi dvoudenní hříbátko!! Bylo úžasné! Fotky ale nemám, ve stájích bylo přítmí a focení s bleskem pro dvoudenní hříbátko není moc dobré :) A tak vám přináším fotky z drezurní přehlídky kousek vedle podia. Vzhledem k tomu, že při této akci probíhal ,,Den koní", koní tu moc nebylo. 3 koně na druzurní ukázce, dva kočáry a nakonec se přijela i dáma v dámském sedle. Den koní jako takový mě docela zklamal, ale jinak super :)
©CoWgirl

Slatiňanské pozastavení

22. května 2010 v 18:38 Koňoakce
Dne 23. května 2010 bude probíhat v zámecké zahradě ve Slatiňanech SLATIŇANSKÉ POZASTAVENÍ!! Společně s ním bude po celou dobu probíhat DEN KONÍ. Nezapomeňte se přijet podívat, protože já určitě půjdu :)Blend 0.1

20. května 2010 v 20:01 Blendy

Byl na soutěž u Najki, ale co s tím dál už nevím a na hledání jsem moc líná.
Je takový divný, ale...

....tady je!

blend 0.1

Voltiž - historie

19. května 2010 v 15:40
Voltiž - Historie
 • dnešní název "voltiž" pochází z francouzského "La Voltige"
 • kořeny voltiže můžeme hledat ve starodávných Římských hrách,
  kde součástí bylo i vystoupení akrobatů na cválajícím koni
 • lidé tedy už přes 2000 let předvádějí na hřbetě koní různé akrobatické prvky
 • Historický průlom je datován na rok 1920,
  kdy se uskutečnily Olympijské hry v Antverpách.
  Tehdy byla voltiž zařazena mezi olympijské discipliny a byla prezentována Jezdeckou kavalérií jako "Akrobacie na koni".
 • Současná podoba voltiže vznikla v poválečném Německu, kdy děti dostaly příležitost se blíže seznámit s jezdeckým sportem.
 • V roce 1983 se voltiž stala jednou ze sedmi jezdeckých disciplín plně uznávaných Mezinárodní jezdeckou federací (FEI) a první Mistrovství světa ve voltiži se uskutečnilo v roce 1986 ve Švýcarsku.


Léto pné kotrmelců

17. května 2010 v 16:58 Knihy

Název: Léto plné kotrmelců
Autor: Věra Řeháčková
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: PETRA


Rodiče desetileté Nely vlastní cestovní kancelář a děvčátko tráví každé prázdniny u moře. Nela závidí Kamarádce prázdniny na českém venkově. Zcela nečekaně sem přijíždí babiččin bratr, který se kdysi odstěhoval do Ameriky. Strýček touží prožít Léto ve svém rodném, bohužel značně zchátralém domě. Nela je ochotna, dokonce nadšena jít do nepohody s ním. Svého rozhodnutí ani na okamžik nelituje. Spolu se strýčkem zažívá kopec malérů, průšvihů i nevšedních dobrodružství.

1. hra - Přátelská hra

14. května 2010 v 14:51 Natural Horsemaneship
Přátelská hra
První hra vychází ze zkutečnosti, že klisna celé hříbě po narození olíže. Tento dotek má řadu funkcí - stimuluje tělo hříběte, uklidnuje ho a díky němu se mezi matkou a hříbětem vytváří pevné pouto. Cílem první hry je vybudovat mezi vámi a koněm přátelský vztah. Dotýkejte se koně po celém těle: nejprve rukama, potom vodítkem a nakonec mrkvovou hůlkou. S doteky roste důvěra koně - přestane se bát římého kontaktu a získá větší sebejistotu. Hru číslo jedna je možné použít kdekoli během výcviku, pokud koně chcete uklidnit ve chvíli, kdy je nejistý nebo se bojí, a také chcete -li mu dát na vědomí, že reagoval správně. Pamatujte si, že kůň by měl přijmout hry beze strachu a zmatku.

Rady pro začátek
 • Dotýkejte se koně citlivě a s láskou tak, jako se klisna dotýká hříběte.
 • Budte ke koni ohleduplní a pozorní - požádejte ho o dovolení vstoupit do jeho osobního prostoru.
 • Pokud má kůň při doteku na citlivém místě tendenci kopat, dotýkejte se ho mrkvovou hůlkou. Držte se v pozici, aby měl kůň hlavu stále natočenou k vám a aby po vás nemohl vyhodit zadkem


Sedm her

12. května 2010 v 18:24 Natural Horsemaneship
Sedm her - Pat Parelli

©CoWgirl

Základem Parelliho výcvikového programu je tzv. Sedm her, které vycházejí z principů vzájemné interakce mezi koňmi, zejména mezi klisnou a hříbětem.
Klisna musí během krátké doby po narození naučit hříbě chodit dopředu, do zadu a do stran. Pro výuku používá klisna nátlak různé intenzity - od lehkého poštouchnutí až po bolestivé štípnutí. Hříbě většinou reaguje již na velmi jemné podněty.

Tím, že svého koně naučíte sedm her a ukážete mu, jak reagovat na tlakový podnět, zvýšíte jeho sebejistotu a sebedůvěru, podpoříte jeho důvěru ve vás a naučíte ho, že může beze strachu a zaváhání reagovat na každý váš pokyn. Budete s ním " mluvit" řečí, které rozumí, a dokážete postoupit k dalším stupňům komunikace.


Respekt a sebedůvěra

10. května 2010 v 18:21
Respekt a sebedůvěra

Respekt a sebedůvěra jsou skutečnými kořeny vztahu mezi koněm a trenérem. Bez tohoto vztahu nelze nic dokázat, a pokud nebudou jeho kořeny pevně uchyceny, bude docházet k mnoha problémům. Vím, že respekt znamená soustředěnou pozornost, důvěru a kontrolu. Sebedůvěrou zde myslím spíš to, když člověk přesně ví, co chce, rozhodně o to usiluje a tuto jistotu i rozhodnost vyjadřuje v každém svém slovu i činu. Koně na takový druh sebedůvěry reagují, a tak hraje svou roli v ohradě i v sedle. Jezdec musí mít víc než jen fyzické schopnosti.

Koňské transporty

9. května 2010 v 18:05 Péče o koně

Každý rok putuje zhruba 30 000 koní z Polska do Itálie na jatka. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a bohužel nejméně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat. Obecně Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90 % koní je převezeno do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Tato cesta trvá až 95 hodin a je nutné překročit hranice šesti států...

koŇský transport.jpg

Tato děsivá fotografie ukazuje koně, který zahynul při transportu - nebo-li denní rutina zaměstnanců transportů...

Zdroj - konicci.cz

Ošetřovatel koní

5. května 2010 v 16:46 Povolání u koní

V této rubrice bych vás chtěla seznámit s povoláními, která jsou potřeba při běžném provozu stáje a která by mnozí z vás chtěli jednou vykonávat. Jako první povolání si blíže představíme ošetřovatele koní, bez kterého by se řada majitelů koní, neobešla.

©horses-onlines.blog.cz
Ošetřovatel koní je nepostradatelná osoba provozu všech stájí. Jeho prací je péče o koně čili krmení, vodění do výběhů a zpět, kydání a o koně se celkově starat.Chmel obecný

1. května 2010 v 18:40 Přírodní léčba koní
Chmel obecný
(Humulus lupulus)
 • upravuje činnost trávicí soustavy při poruchách trávení, křečích a nadýmání
 • výrazně přispívá k uklidnění nervózních koní
Květy chmele obsahují silice, hořčiny a třísloviny, které tvoří sekret lupulin. Lupulin působí antisepticky, podporuje chuť a zmírňuje křeče, má proto blahodárné účinky na trávení. Svého popudlivého, neklidného nebo náladového koně můžeme uklidnit chmelovým čajem nebo tonikem. Pokud potřebujete uklidnit zvláště nervózního koně před jakoukoli psychicky náročnou situací, např. před dlouhou přepravou, nakapejte mu do huby několik kapek silnějšího chmelového čaje (Bachova květová terapie).

chmel.jpg

Použití:
Z chmele připravíme čaj pro vnitřní použití, můžeme použít i jednotlivé chmelové květy, které přelijeme horkou vodou, po 15 minutách scedíme a čajem přelijeme krmivo. Sušený chmel lze zakoupit v lékárně.


zdroj : konicci.cz